RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

W niedzielny wieczór hokejowa społeczność świata skierowała swoje oczy na O2 Arenę, gdzie odbył się finał mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Republika Czeska, w obecności 17 tysięcy swoich kibiców, zmierzyła się z drużyną Szwajcarii. Po emocjonującym spotkaniu, które dostarczyło kibicom wielu wzruszeń, Czesi mogli świętować zdobycie trzynastego tytułu mistrza świata, pierwszego od roku 2010.

Mecz był wyrównany i pełen napięcia, a obie drużyny przez długi czas nie potrafiły znaleźć drogi do siatki przeciwnika. Bramkarze obu zespołów, Lukas Dostal po stronie czeskiej i Leonardo Genoni w szwajcarskiej bramce, byli nieprzekraczalną barierą aż do 49. minuty spotkania. To wtedy David Pastrnak, gwiazda NHL z Boston Bruins, przełamał impas potężnym strzałem, dając Czechom prowadzenie.

Szwajcarzy, starając się odwrócić losy meczu, musieli otworzyć grę, co w końcówce spotkania wykorzystał zawodnik Toronto Maple Leafs, David Kampf. Jego gol na pustą bramkę w 59. minucie przypieczętował zwycięstwo Czechów, wywołując eksplozję radości na trybunach O2 Areny.

Historyczne osiągnięcie

To zwycięstwo umocniło pozycję Czech jako trzeciego najbardziej utytułowanego kraju w historii mistrzostw świata w hokeju na lodzie, ustępując miejsca jedynie Kanadzie i Rosji. Czeski zespół, który czekał na ten triumf przez 14 lat, ponownie udowodnił, że należy do światowej czołówki.

Mimo porażki w finale Szwajcaria może być dumna ze swojego osiągnięcia. Drużyna ta, która w przeszłości zdobyła srebrne medale w latach 1935, 2013 i 2018, ponownie potwierdziła swoją dobrą formę na arenie międzynarodowej.

Ba bieżąco śledzimy dokonania na lodzie z wielkim zainteresowaniem i gratulujemy reprezentacji Czech zdobycia mistrzostwa świata. To był turniej pełen emocji, a finał dostarczył niezapomnianych wrażeń zarówno kibicom, jak i nam, ekspertom sportowym. Czekamy na kolejne hokejowe zmagania, które z pewnością przyniosą równie wiele emocji i niezapomnianych momentów.