RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Gdzie można obstawiać mecze niższych lig piłkarskich?

Oczy całego świata, podobnie jak zakłady bukmacherskie, są skupione na najsilniejszych ligach, na Lidze Mistrzów i innych europejskich pucharach. Oglądają je ludzie z całego świata, ale jeśli zejdziemy poziom niżej, ligami krajowymi interesują się oczywiście najbardziej kibice z danego kraju. Kogo więc mógłby zainteresować temat meczów np. III czy IV ligi? Tych samych kibiców, którzy interesują się Ligą Mistrzów, z tą różnicą, że ta uwaga jest rozproszona na dużo większą liczbę klubów.

Jak typować niższe ligi piłkarskie?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista – są bardzo interesujące, często nawet bardziej, niż te najwyższe. Jeśli zastanowimy się, kto np. wygra Primera Division, mamy od wielu lat trzech oczywistych kandydatów – Barcelonę, Real Madryt i Atletico Madryt (Girona w długoterminowym typowaniu nadal zdecydowanie odstaje od faworytów i raczej się do tej walki nie włączy). Jeśli jednak zapytamy kibica ligi hiszpańskiej, kto wygra np. Tercera Division, prawdopodobnie zapadnie cisza. Z oczywistych względów wiemy o niej mniej, ale czy dla obstawiania meczów jest przez to mniej ciekawa? Wręcz przeciwnie.

Znajomość 2-3 niższych lig w dowolnym kraju może stanowić niszę, swego rodzaju specjalność gracza, a kursy są przecież podobne, więc o ile poziom rozgrywek jest niższy, o tyle poziom możliwych wygranych i emocji, które się z tym wiążą, jest dokładnie taki sam. Niższe ligi, niż IV są praktycznie niedostępne, ale dobry bukmacher w swojej ofercie zawiera przynajmniej rozgrywki III ligi.

Gdzie można obstawiać mecze niższych lig piłkarskich?

Kursy na niższe ligi często pojawiają się dopiero w dniu rozgrywania danej kolejki i są mniej rozbudowane, niż w najwyższych ligach. Nie ma w nich tak wielu szczegółowych możliwości typowania, jak osiągnięcia indywidualne i nie wszystkie mecze znajdziemy w menu, mimo to zakłady u bukmachera w takich ligach nadal są bardzo interesujące. Znajdziemy w nich takie same kursy np. na zwycięstwo w meczu, jak w najsilniejszych rozgrywkach. Niższe ligi piłkarskie (z ofertą lig regionalnych) można obstawiać np. na ETOTO. Najlepsi bukmacherzy nie ograniczają się wyłącznie do najwyższych lig. Polscy bukmacherzy wiedzą, że ci sami kibice, którzy obstawiają największe imprezy, chcą też typować niższe ligi piłkarskie.

Niższe ligi piłkarskie – specyfika

Możliwość obstawiania u bukmacherów online rozgrywek niższego szczebla prowadzonych przez Polski Związek Piłki Nożnej jest na tyle interesująca, że często grają w nich drużyny rezerw, w których czasami występują zawodnicy pierwszych zespołów, niepowołani z jakiegoś powodu do ostatniej kolejki pierwszej drużyny. Poza tym w ostatnim czasie w niższych ligach występują zespoły, które zdecydowanie wyrastają ponad resztę i niemal z sezonu na sezon notują kolejne awanse, a mimo grania w niskich ligach możemy w ich składzie znaleźć np. byłych kadrowiczów. Mowa oczywiście o Wieczystej Kraków grającej aktualnie w III lidze, w której grają między innymi Jacek Góralski i Thibault Moulin znany z gry w Legii i młodzieżowej reprezentacji Francji oraz KTS weszło grający w IV lidze, w którym grają byli reprezentanci Polski Jakub Kosecki oraz Marcin Burkhardt.

Zakłady bukmacherskie w niższych ligach piłkarskich

Ciężko jest wytypować faworyta meczu, jeśli nie zna się dobrze drużyn, dlatego jeśli znajdziemy coś ciekawego w ofercie bukmacherów, ważna jest umiejętna analiza statystyk. Aby pozyskać informacje trzeba znaleźć jakiekolwiek dane na temat zawodników i drużyn z niższych lig. Dobre źródło informacji znajdziemy na stronie zakładów bukmacherskich. Świadomość tego, jak obstawiać niższe ligi, nawet na poziomie regionalnym, pozwoli nie tylko znaleźć swoją niszę, ale też przygotować się do pierwszych rund w walce o Puchar Polski. Sami bukmacherzy coraz bardziej promują proces obstawiania np. III ligi polskiej.

Niższe ligi piłkarskie w Polsce: zakłady bukmacherskie

Typując ligę polską, mając odpowiedni poziom przygotowania, możemy bez żadnego problemu znaleźć u bukmachera najlepszą ofertę, która w znaczący sposób podreperuje nasz budżet. System rozgrywek w naszym kraju jest na tyle rozbudowany, że każdy znajdzie u wybranego bukmachera zakłady nawet na niższą ligę. Lig okręgowych mamy mnóstwo i w każdej z nich znajdziemy drużyny posiadające rzesze swoich fanów, którzy nie przejmują się rangą konkretnych rozgrywek i po prostu grają mając dobre rozeznanie na swoim „podwórku”. Oferta na IV ligę również jest coraz szersza, a zakłady u bukmachera coraz bardziej rozbudowane. Ci, którzy do typowania zwycięzców muszą lepiej poznać grę zespołów, z pewnością znajdą darmowe streamy meczów do IV ligi włącznie. Ofertę, którą udostępniają najlepsi bukmacherzy bez problemu znajdziemy w Internecie. Piłka nożna nawet na niższym szczeblu może być niezwykle interesująca, a zakłady równie emocjonujące, jak na najwyższym poziomie.

Podziel się wpisem
Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
LinkedIn