RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Handicap Azjatycki – co to, jak grać?

W świecie zakładów bukmacherskich termin „handicap azjatycki” zyskuje coraz większą popularność. Zarówno handicap azjatycki, jak i europejski, są jednymi z najpopularniejszych i najbardziej skutecznych narzędzi dla graczy. Dzięki niemu można optymalizować swoje wyniki w obstawianiu meczów, zwłaszcza piłkarskich. Na czym polega handicap, jak go stosować i dlaczego zyskał popularność?

Czym jest handicap w zakładach bukmacherskich?

Handicap w zakładach bukmacherskich to forma zakładu, która pozwala wyrównać szanse między zespołami o różnej sile. Jest to technika stosowana przez bukmacherów, aby uczynić rozgrywki bardziej atrakcyjnymi dla graczy, a przez to częściej obstawianymi. W praktyce handicap dodaje lub odejmuje pewną liczbę punktów od wyniku jednej z drużyn, co wpływa na ostateczny wynik zakładu. To sprawia, że nawet mecz ze zdecydowanym faworytem staje się bardziej nieprzewidywalny i ciekawy.

Handicap azjatycki, co to jest?

Handicap azjatycki różni się od tradycyjnego handicapu. Jego główną cechą jest to, że nie ma w nim możliwości obstawienia remisu. Jeżeli takim właśnie wynikiem zakończy się mecz, kupon zostaje anulowany, a gracz cieszy się ze zwrotu stawki. Jest to szczególnie atrakcyjne dla osób, które chcą zminimalizować ryzyko. Jeżeli jedna z drużyn jest faworytem, poza jej zwycięstwem może się przydarzyć remis, porażka rzadziej. Remis w takiej sytuacji nie powoduje przegrania zakładu.

Czym jest handicap azjatycki, a czym handicap europejski? Różnice

Handicap azjatycki (AH) daje dwie możliwości wygranej – obstawić w nim można zwycięstwo lub porażkę danej drużyny. W handicapie europejskim (EH) są trzy możliwości – do zwycięstwa i porażki dochodzi remis. Azjatycki ze względu na swoją specyfikę pozwala nie tylko zminimalizować ryzyko porażki (zwrot w przypadku remisu), ale też jest idealnym rozwiązaniem do obstawiania sportów, w których nie ma możliwości remisu, jak np. tenis czy koszykówka. Tego typu sporty są bardzo często obstawiane z wykorzystaniem handicapu azjatyckiego.

Rodzaje handicapów azjatyckich

Azjany, inaczej handicapy azjatyckie dzieli się na kilka typów – całkowity, połówkowy i ćwiartkowy. Każdy z nich ma nieco inne zasady i stosuje się je w zależności od specyfiki meczu oraz strategii gracza.

Handicap całkowity, a handicapy europejskie

Taki rodzaj zakładu jest najbardziej zbliżony do handicapu europejskiego i sprawia, że drużyna, którą obstawiamy, ma handicap +1. Oznacza to, że jeżeli typujemy np. mecz Legia Warszawa – Lech Poznań i zagramy handicapem na gości, sytuacja wygląda tak, jakby już przed meczem Lech prowadził 0-1.

Mamy więc kilka możliwości:

  • Wygrana gości – nasz zakład wygrywa;
  • Mecz zakończy się remisem – Lech ma plus 1, więc nasz kupon również wygrywa;
  • Legia wygrywa jednym golem – zgodnie z handicapem jest remis, więc zakład jest anulowany;
  • Legia wygrywa wyżej, niż jedną bramką – kupon przegrywa.

 

Handicap ćwiartkowy i połówkowy

Takie rodzaje handicapu ograniczają możliwość remisu, ponieważ handicapem nie są już liczby całkowite, a tylko ich ułamek. Pozostańmy przy poprzednim przykładzie, ale tym razem handicap na Lecha wynosi tylko 0,5.

Możliwości są następujące:

  • Lech wygrywa mecz – nasz zakład wygrywa;
  • Mecz zakończy się remisem – nasz zakład wygrywa;
  • Legia wygrywa jakąkolwiek różnicą – nasz kupon przegrywa.

 

Różnica między handicapem ćwiartkowym a połówkowym polega na tym, że jeśli mecz rozstrzygnie się dla nas niekorzystnie, ale przewaga nie będzie znaczna, to przy zastosowaniu handicapu ćwiartkowego tracimy tylko część postawionej stawki, np. jeśli stawiamy handicap 0,25 na Lecha, czyli 0 i 0,5, jedna bramka różnicy w przypadku niepowodzenia decyduje o tym, czy przegrywamy cały zakład, czy tylko połowę.

Handicapy azjatyckie – popularność

Azjany to fascynująca i strategiczna część zakładów bukmacherskich, która oferuje unikalne możliwości dla graczy. Ich zrozumienie i umiejętne wykorzystanie może znacznie zwiększyć szanse na sukces. Kluczem do skutecznych zakładów jest nie tylko znajomość reguł, ale także dokładna analiza i przemyślane decyzje. Handicap azjatycki, choć początkowo może wydawać się skomplikowany, staje się nieocenionym narzędziem w rękach doświadczonego gracza.

Podziel się wpisem
Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
LinkedIn