RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Jesse Marsch trenerem reprezentacji Kanady

W świecie futbolu dokonano znaczącego wyboru, który z pewnością wpłynie na przyszłość reprezentacji Kanady. Po rozstaniu z poprzednim selekcjonerem tymczasowe stery kadry objął Mauro Biello, lecz poszukiwano trenera z bogatym doświadczeniem europejskim. Wśród rozważanych kandydatów był nawet Marek Papszun, jednak ostatecznie to Jesse Marsch został wybrany na to stanowisko.

Doświadczenie Marscha kluczowe dla Kanady

50-letni Amerykanin, Jesse Marsch, podpisał kontrakt z Kanadyjską Federacją Piłkarską, który będzie obowiązywał aż do Mistrzostw Świata w 2026 roku, gdzie Kanada będzie jednym z trzech współgospodarzy. Marsch, który był bez pracy od lutego poprzedniego roku po zakończeniu współpracy z Leeds United, przynosi ze sobą bogate doświadczenie trenerskie zdobyte w Europie, w tym w klubach stajni Red Bulla, takich jak RB Lipsk i RB Salzburg, gdzie odnosił znaczące sukcesy.

Debiut Marscha i oczekiwania

Debiut Jesse Marscha jako selekcjonera Kanady zaplanowany jest na czerwiec, kiedy to jego zespół zmierzy się w meczu towarzyskim z reprezentacją Holandii. Marsch będzie miał okazję pracować z takimi gwiazdami jak Alphonso Davies i Jonathan David, co z pewnością jest obiecującym aspektem dla kanadyjskich fanów piłki nożnej.

Przygotowania do Mistrzostw Świata 2026

Zatrudnienie Marscha jest kluczowym elementem przygotowań Kanady do Mistrzostw Świata w 2026 roku. Jako współgospodarz tego prestiżowego turnieju, Kanada ma nadzieję na osiągnięcie historycznego sukcesu i zaprezentowanie się z najlepszej strony na własnym terenie. Wybór trenera z doświadczeniem międzynarodowym i sukcesami w Europie ma pomóc w realizacji tych ambitnych celów.

Nadzieja dla kanadyjskiego futbolu

Decyzja o zatrudnieniu Jesse Marscha może być przełomowym momentem dla kanadyjskiego futbolu. Jego doświadczenie, zarówno w klubach, jak i w pracy z kadrą narodową (był asystentem Boba Bradleya w reprezentacji USA w latach 2010-2011), daje nadzieję na rozwój i sukcesy na arenie międzynarodowej. Wszystkie oczy będą teraz zwrócone na czerwcowy debiut Marscha i dalsze kroki, które podejmie na drodze do Mistrzostw Świata.

Czy Marsch sprosta oczekiwaniom i wykorzysta potencjał drzemiący w reprezentacji Kanady? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – nadchodzące lata będą niezwykle ekscytujące dla fanów futbolu w Kanadzie.

Podziel się wpisem
Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
LinkedIn