RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Kto wygrał Puchar Francji 2023/24?

W minioną sobotę, na oczach tysięcy widzów zgromadzonych na trybunach, a także milionów kibiców przed ekranami telewizorów, Paris Saint-Germain po raz kolejny udowodniło swoją dominację na krajowym podwórku. W emocjonującym finale Pucharu Francji zespół z Paryża zmierzył się z Olympique Lyon, pokonując rywali 2:1 i tym samym zdobywając pożądane trofeum.

Od pierwszych minut spotkania było widać determinację zawodników PSG, którzy przystąpili do meczu z jasno określonym celem – zdobyciem Pucharu Francji. Ich wysiłki szybko przyniosły efekty, gdy w 22. minucie Ousmane Dembélé wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik meczu. Mimo wyrównanej bramki ze strony Lyonu w 55. minucie PSG nie dało się zbić z tropu i utrzymało przewagę aż do końcowego gwizdka.

15. trofeum w historii PSG

Zdobycie Pucharu Francji przez PSG to nie tylko triumf w pojedynczym meczu, ale również potwierdzenie pozycji klubu jako jednego z najbardziej utytułowanych w historii francuskiego futbolu. To już 15. taka zdobycz w ich kolekcji, a pierwsza od roku 2020. Sukces ten świadczy o niezachwianej pozycji PSG na krajowej scenie piłkarskiej.

Podwójna korona dla PSG

Triumf w Pucharze Francji to dla PSG nie tylko kolejne trofeum, ale również dopełnienie podwójnej korony, gdyż wcześniej w sezonie paryżanie zapewnili sobie już mistrzostwo kraju. To świadczy o dominacji zespołu we francuskim futbolu i stawia ich w roli faworyta do kolejnych sukcesów w nadchodzących rozgrywkach.

Wnioski po meczu PSG – Lyon

Finał Pucharu Francji dostarczył wielu emocji i był świetnym widowiskiem dla kibiców. PSG, dzięki swojej determinacji i skuteczności w ataku, zasłużenie zdobyło prestiżowe trofeum. Teraz, z podwójną koroną na koncie, drużyna może z optymizmem patrzeć w przyszłość, planując kolejne kroki na drodze do utrzymania swojej dominacji w krajowych i międzynarodowych rozgrywkach.

Gratulujemy Paris Saint-Germain zdobycia Pucharu Francji i życzymy dalszych sukcesów. Kibice na pewno z niecierpliwością będą oczekiwać kolejnych występów swoich ulubieńców, a my będziemy uważnie śledzić ich poczynania, dostarczając Wam najświeższych informacji ze świata sportu.

Podziel się wpisem
Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
LinkedIn