RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Najpopularniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich w piłce nożnej

Zakłady sportowe najczęściej są obstawiane przez fanów piłki nożnej. Rodzajów zakładów bukmacherskich jest bardzo dużo – mecze reprezentacji, europejskie puchary i spotkania ligowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a jakie zakłady są najczęściej obstawiane, jest oczywiste – zwycięstwo jednej z drużyn lub remis. Jest jednak wiele innych bardzo popularnych rozwiązań.

Obstawianie najpopularniejszych zakładów

W zakładach bukmacherskich wytypowanie dokładnego wyniku nie jest proste bazując tylko na poziomie gry dwóch zespołów. Trzeba wejść głębiej i przed postawieniem zakładu przeanalizować sytuację. W zależności od typu zakładów, który jest nam bliski, mamy do wyboru bardzo dużo możliwych zakładów na piłkę nożną. Popularne są również typy na bramki. Można obstawić, ile bramek zdobędzie wybrana z drużyn lub ile zdobędą obie (obstawiając powyżej lub poniżej jakiejś wartości, tzw. Under/Over). Można też przeanalizować, czy wybrana drużyna częściej dobrze otwiera mecz, czy raczej ma więcej sił w końcówce i obstawić dzięki temu połowę, w której strzeli bramkę lub obstawić, że obie drużyny strzelą gola. Rodzaje zakładów bukmacherskich dają nam wiec bardzo duże pole manewru.

 Zakłady na stałe fragmenty gry

Mecze piłkarskie to też wiele osobnych elementów. Wysokie kursy, a co za tym idzie interesujące i popularne wśród graczy jest też obstawianie poszczególnych, kluczowych elementów meczu. Rodzaje zakładów sportowych mogą być bardzo różne, np.:

  • ilość rzutów rożnych;
  • fauli;
  • posiadanie piłki;
  • liczba żółtych i czerwonych kartek;
  • spalonych.

Można również typować osiągnięcia poszczególnych zawodników, np. strzelenie przez któregoś z piłkarzy bramki. Zakłady przedmeczowe są więc bardzo zróżnicowane.

Długoterminowe zakłady bukmacherskie

Dla bardziej cierpliwych, którzy nie chcą ryzykować obstawiania pojedynczych spotkań, przygotowano zakłady długoterminowe, w których można wytypować np.:

  • mistrza ligi;
  • zdobywcę europejskiego pucharu
  • króla strzelców.

Typowanie podwójnej szansy

Kołem ratunkowym dla wielu graczy jest np. podwójna szansa. Jeśli obstawiający nie ma pewności, czy wybrana przez niego drużyna wygra mecz, czy tylko zremisuje, może obstawić oba te wyniki. Możliwa wygrana jest wówczas oczywiście mniejsza, ale i ryzyko, zwłaszcza przy większej ilości zakładów na jednym kuponie, mocno wówczas maleje.

Cząstkowe typy bukmacherskie

Jeśli dobrze znamy charakterystykę danej drużyny, umiemy przeanalizować jej zmieniającą się postawę w czasie meczu. Możemy też obstawić np. tylko wynik pierwszej połowy uwzględniając doliczony czas gry. Przy okazji podpowiadamy – globalnie w pierwszej połowie pada 42% bramek, w drugiej 58%.

Można również obstawić, czy w spotkanie dojdzie do podyktowania rzutu karnego. Są to zazwyczaj stałe kursy, chociaż każdy doświadczony kibic doskonale wie, że zdarzają się mecze o podwyższonym ryzyku, np. derby. W takim meczach szansa na powodzenie kuponu z zawarciem w nim rzutu karnego znacząco wzrasta. Obstawiając rzuty karne warto mieć na uwadze nie tylko, jakie drużyny grają w meczu, ale też kto będzie go sędziował. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że są sędziowie bardziej i mniej „aptekarscy”, więc taka wiedza znacznie zwiększy szansę na wygraną.

Jak obstawiać u bukmacherów rzuty karne?

Strzelcy rzutów karnych trafiają statystycznie około 75-80% rzutów karnych. Niewielkie różnice są zależne np. od ligi. Co ciekawe, jeśli już dojdzie do podyktowania rzutu karnego, o 2% częściej wykorzystują je goście. Okazuje się, że presja nie pomaga w takich sytuacjach gospodarzom. Wszystkie te szczegóły warto wziąć pod uwagę obstawiając konkretne elementy gry. Popularne jest również obstawianie rzutów rożnych. Skupiając się na nich trzeba pamiętać o tym, że częściej otrzymują je ci, którzy atakują.

Można również obstawiać pierwsze wydarzenia, które w dużym stopniu są losowe, ale lubiane przez graczy, np. pierwsze rzuty rożne, rzuty z autu, rzuty wolne, spalone czy kartki. Inne popularne zakłady określają np., czy obie drużyny strzelą bramkę, jaki będzie dokładny wynik, czy dany zawodnik strzeli bramkę lub otrzyma żółtą kartkę.

Jak wybrać bukmachera?

Przede wszystkim obstawiając zakłady piłkarskie grajmy legalnie, wybierając bukmachera, który ma zezwolenie na prowadzenie działalności od Ministra finansów. Zapewnia nas to o uczciwości firmy. Warto też grać u bukmachera, który ma rozbudowaną opcję zdarzeń. Daje nam to wybór – możemy, jak większość osób, skupić się na wygranych i przegranych, ale możemy jeden mecz rozebrać na czynniki pierwsze i szczegółowymi wydarzeniami zapełnić tzw. zakłady akumulowane. Niektórzy bukmacherzy oferują też własne zakłady specjalne, ale to już temat na inną okazję. Bogata oferta i łączone zakłady dają nam nie tylko więcej opcji obstawiania, ale też potencjalnie wyższe wygrane.

Podziel się wpisem
Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
LinkedIn