RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Największe sukcesy Polski na Euro

Reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy wielokrotnie pokazywała swoją wartość. Chociaż nie zawsze byli faworytami, to jednak sprawili wiele niespodzianek. Sprawdź, największe sukcesy Polski na mistrzostwach Europy!

Reprezentacja Polski: największe sukcesy na EURO

Reprezentacja Polski na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej zawsze skupia na sobie wzrok kibiców, a ich największy sukces to udział w ćwierćfinale Euro 2016. Pod wodzą Adama Nawałki, Polska dotarła do tej fazy, gdzie po zaciętym meczu przegrali z Portugalią w rzutach karnych. To wydarzenie przeszło do historii jako chwila wielkiej dumy i pokaz umiejętności naszych piłkarzy na arenie międzynarodowej. W składzie błyszczeli tacy zawodnicy jak Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek, którzy swoją grą zapewnili wiele emocjonujących momentów.

Pomimo braku awansu do półfinału, polscy kibice docenili wysiłek i determinację drużyny, traktując ich osiągnięcia jako znaczący sukces. Euro 2016 stało się ważnym punktem w historii polskiej piłki nożnej, pokazując, że Polska może rywalizować z najlepszymi i osiągać sukcesy na wielkich turniejach. Ten turniej nie tylko wzniósł na duchu wielu Polaków, ale również motywował młodych piłkarzy do rozwijania swoich talentów i dążenia do podobnych sukcesów w przyszłości.

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej: Wcześniejsze występy reprezentacji Polski

Pierwszy występ Polski na mistrzostwach Europy miał miejsce w 2008 roku, kiedy to, pod wodzą Leo Beenhakkera, drużyna nie wyszła z grupy, co było dużym rozczarowaniem. Spotkanie z Niemcami i kontrowersyjny rzut karny w meczu z Austrią wywołały wiele dyskusji. Mimo tych trudności udział był cennym doświadczeniem.

W 2012 roku, jako współgospodarz Euro, Polska znów miała szansę na pokazanie się z dobrej strony. Rozpoczęcie turnieju od remisu z Grecją, gdzie Robert Lewandowski zdobył bramkę, rozbudziło nadzieje kibiców. Niestety, kolejne mecze nie przyniosły wymarzonych wyników i Polska ponownie zakończyła turniej na fazie grupowej.

Wcześniejsze lata na mistrzostwach Europy były dla Polski pełne wyzwań, ale także niepowodzeń. Każdy turniej, mimo braku awansu, był krokiem do zbudowania silniejszej, bardziej doświadczonej drużyny.

Podziel się wpisem
Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
LinkedIn