RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Polskie kluby na europejskich boiskach w sezonie 2023/2024

Z radością obserwujemy, jak polskie drużyny piłkarskie przygotowują się do nadchodzących europejskich zmagań. Finał Ligi Europy 2024 zbliża się wielkimi krokami, a nasze rodzime kluby mają przed sobą szansę na pokazanie się na arenie międzynarodowej. W nadchodzącym sezonie będziemy świadkami, jak Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków i Legia Warszawa będą reprezentować Polskę w europejskich pucharach.

Ekstraklasa – Brama do Europy

Jagiellonia Białystok oraz Śląsk Wrocław zapewnili sobie miejsce w europejskich rozgrywkach dzięki wysokim pozycjom w ligowej tabeli. Wisła Kraków, mimo trudności związanych z awansem do Ekstraklasy, dzięki triumfowi w Pucharze Polski również zagra na europejskich boiskach. Legia Warszawa, po zwycięstwie nad Wartą Poznań i potknięciu Lecha Poznań, również dołącza do grona pucharowiczów.

Nowe rozdanie w eliminacjach

Zmiany w systemie eliminacji do europejskich pucharów są korzystne dla polskich zespołów. Jagiellonia Białystok lub Śląsk Wrocław, jako mistrz Polski, rozpoczną rywalizację od drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. To oznacza, że tylko jeden wygrany dwumecz dzieli ich od pewnej gry w fazie grupowej. W przypadku awansu do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów lub czwartej rundy eliminacji Ligi Europy nawet porażka nie wykluczy szans na grę w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Wisła Kraków – Nadzieja na sukces

Wisła Kraków, mimo że będzie rozstawiona tylko w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy, ma przed sobą trudne zadanie. Klub musi wykorzystać każdą okazję, aby przebrnąć przez kolejne etapy i dostać się do fazy grupowej. W przypadku odpadnięcia Wisła nadal będzie miała szansę na grę w Lidze Konferencji Europy.

Europejskie finały na horyzoncie

W przyszłym roku finały europejskich pucharów odbędą się na znakomitych stadionach. Finał Ligi Mistrzów zostanie rozegrany na Allianz Arenie w Monachium, finał Ligi Europy na San Mames w Bilbao, a decydujące starcie Ligi Konferencji Europy na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Kolejny sezon to ponowna okazja dla polskich drużyn, aby pokazać się z najlepszej strony na tle europejskiej elity.

Podsumowanie

W nadchodzącym sezonie europejskich pucharów polskie kluby mają szansę na zapisanie nowych kart w historii. Zmiany w systemie eliminacji mogą okazać się kluczowe dla naszych reprezentantów. Z niecierpliwością czekamy na te emocjonujące spotkania i trzymamy kciuki za sukcesy naszych drużyn na międzynarodowej arenie. Bądźmy gotowi na pasjonujące mecze i niezapomniane chwile, które niewątpliwie dostarczą nam polskie zespoły w europejskich rozgrywkach.

Podziel się wpisem
Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
LinkedIn