RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Ranking kursów
bukmacherskich 2024

RANKING
 1. ETOTO
 2. Fortuna
 3. Superbet
 4. LVBet
 5. Betcris

MIEJSCE 1

5/5
OCENA: 4.9/5

Bukmacher ETOTO prezentuje jedną z najatrakcyjniejszych ofert na polskim rynku. Na graczy czekają wysokie kursy, BOOSTy oraz Mega Kursy na wybrane wydarzenia.

777 PLN

BONUS

807 PLN

fortuna

MIEJSCE 2

5/5

OCENA: 4.7/5

Fortuna jest znana z atrakcyjnych kursów bukmacherskich, solidnej strony internetowej i aplikacji mobilnej. Oferuje wysokie kursy na różne dyscypliny, w tym Ekstraklasę.

550 PLN

BONUS

635 PLN

MIEJSCE 3

5/5

OCENA: 4.5/5

Superbet jest cenionym bukmacherem z solidną ofertą sportową, atrakcyjnymi marżami i wysokimi kursami, zwłaszcza na piłkę nożną i tenis.

3700 PLN

BONUS

4355 PLN

lv bet

MIEJSCE 4

5/5

OCENA: 4.4/5

LVBet oferuje atrakcyjne kursy bukmacherskie, zwłaszcza na sporty walki, z niskimi marżami i ekskluzywnymi ofertami na popularne wydarzenia. Wprowadza różnorodne promocje, w tym Kurs+, zwiększający kursy wydarzeń.

2000 PLN

BONUS

2135 PLN

MIEJSCE 5

5/5

OCENA: 4.3/5

Betcris wyróżnia się w zakresie e-sportu, oferując atrakcyjne kursy bukmacherskie i regularne promocje, w tym Mega Kursy i Kursowy Boost. Oprócz e-sportu, oferuje również konkurencyjne kursy na inne wydarzenia sportowe.

1000 PLN

BONUS

1400 PLN

Najwyższe kursy bukmacherskie 2024

Który bukmacher ma najwyższe kursy w Polsce? To jedno z podstawowych pytań, które zadają sobie gracze obstawiający mecze w internecie. Od wysokości kursów bukmacherskich uzależnione są bezpośrednio wysokości wygranych, zatem to jeden z najważniejszych aspektów podczas wybierania bukmachera online. Zasada jest prosta – im wyższe kursy, tym większe potencjalne wygrane.

Najwyższe kursy są w ETOTO, Fortunie i Superbet i to właśnie te firmy otwierają nasz ranking bukmacherów z najlepszymi kursami 2024 roku! Warto jednak dodać, że liderzy muszą mieć się na baczności, gdyż tuż za nimi uplasowało się dwóch konkurentów, którzy stale kuszą nowych graczy wysokimi kursami oraz promocjami – LVBet oraz Betcris.

TOP 5 – bukmacherzy z najlepszymi kursami w Polsce

Szukasz bukmachera umożliwiającego wygrywanie wyższych kwot z tych samych zakładów? Aby ułatwić wybór, przygotowaliśmy ranking bukmacherów z najwyższymi kursami – poniżej znajdziesz pięciu operatorów z najlepszymi ofertami w Polsce! To właśnie tam znajdziesz rozbudowane rynki zdarzeń, które dzięki niskim marżom i promocjom na wyższe kursy wyróżniają się na tle konkurencji!

Ranking kursów u bukmacherów 2024

1. ETOTO – najwyższe kursy bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie ETOTO nie bez powodu wybierane są nie tylko przez początkujących graczy, polujących na atrakcyjne bonusy powitalne, ale też prawdziwych zawodowców. Główna w tym zasługa oferty dla stałych graczy, na którą składają się rozbudowane rynki zdarzeń oraz wysokie kursy u bukmachera ETOTO. Trzeba jednak pamiętać, że nawet jeśli znajdziecie najwyższe kursy bukmacherskie, musicie przede wszystkim przeanalizować dane wydarzenie, żeby Wasz kupon był wygrany.

Co opłaca się obstawiać w ETOTO?

W pierwszej kolejności warto polecić zakłady bukmacherskie na tenis ziemny, czyli kategorię, w której ETOTO nie ma sobie równych. Wysokie kursy bukmacherskie na tenis w ETOTO zostały docenione podczas ostatniego Plebiscytu Bukmacherów na polskim rynku, w którym operator zwyciężył właśnie w tej kategorii.

Na tenisie ziemnym atrakcyjna oferta się nie kończy. Cieszy także świetna propozycja na najważniejsze dyscypliny sportowe, a w tym piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. W przypadku futbolu marże na najpopularniejsze ligi i turnieje są więcej niż zadowalające, a te dodatkowo wspiera bogata oferta promocyjna. ETOTO idzie też z duchem czasu i ma najlepsze kursy na E-sport.

Promocje na wybrane wydarzenia

Najlepszym na to przykładem są BOOSTy na wybrane zdarzenia. Podwyższone kursy to tak naprawdę zestaw dwóch promocji – singielBOOST oraz akoBOOST – czyli propozycje dla graczy zarówno preferujących obstawianie pojedynczych kuponów, jak i fanów gry na kursach łączonych. W obu przypadkach wysokość kursów rośnie znacząco, a bieżące propozycje bukmachera ETOTO znajdują się w osobnej zakładce “BOOST” w menu dyscyplin sportowych.

Bukmacher ETOTO regularnie prowadzi akcje marketingowe Mega Freebet, gdzie wysoki mnożnik pozwala wygrać z jednej złotówki 100, 200, a nawet 300 PLN. Jednak i bez promocji bukmacherskich ETOTO plasuje się na szczycie naszego rankingu. Niskie marże na najpopularniejsze dyscypliny sportowe, z piłką nożną i tenisem na czele sprawiają, że z tych samych kuponów można tutaj wygrać zauważalnie więcej.

2. Fortuna – kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie Fortuna uchodzą za jedną z najatrakcyjniejszych propozycji na rynku zakładów wzajemnych w Polsce i nie bez przyczyny zajęły drugie miejsce w naszym rankingu, w którym wybieramy najlepszego bukmachera pod względem wysokich kursów. Fortuna to marka sama w sobie, która zdobyła uznanie wśród polskich graczy nie tylko za sprawą solidnej strony i aplikacji mobilnej, ale też dzięki aktywnym udziale w świecie sportowym.

O ile oferta bonusów powitalnych w Fortunie w ostatnim czasie wyraźnie spowolniła, to kursy na poszczególne dyscypliny trzymają tutaj wysoki poziom. Dowodem na to może być fakt, iż w wielu zestawieniach Fortuna wskazywana jest jako bukmacher oferujący najlepsze kursy na piłkę – w tym Ekstraklasę.

Fortuna dobrze wie o tym, że bukmacherzy z najlepszymi kursami mają największe szanse na przyciągnięcie profesjonalnych typerów, dlatego poza atrakcyjną marżą oferuje także promocje na kursy. Aktualnie zgodnie z kalendarzem Happy Hours użytkownicy mogą obstawiać mecze bez podatku, a w ramach promocji na kupony AKO zwiększać wygrane z kuponów akumulowanych – nawet do 50%.

3. Superbet – kursy bukmacherskie na poszczególne dyscypliny

Podium w rankingu na atrakcyjne kursy zamyka Superbet, czyli bukmacher z solidną ofertą sportową, która stale zajmuje czołowe miejsca we wszelkiego rodzaju zestawieniach. Rozsądne marże połączone z rozbudowaną ofertą sportową to kluczowe aspekty u nowoczesnego bukmachera online, a to przekłada się na pozytywne opinie o Superbet u nowych i stałych graczy.

W jakiej kategorii Superbet oferuje najwyższe kursy bukmacherskie? Bardzo dobrze prezentują się marże na piłkę nożną oraz tenis ziemny, w którym Superbet przegrywa wyłącznie z bukmacherem ETOTO.

Wysokie kursy to jednak nie koniec propozycji, gdyż na graczy czeka tam również promocja Super Kursy w Superbet. Na czym to polega? W ramach promocji bukmacher ma najwyższe kursy na wybrane zdarzenia dzięki całkowitemu zrezygnowaniu z marży. Co więcej, Super Kursy można łączyć ze sobą, a to bezpośrednio przekłada się na wysokość potencjalnej wygranej. Superbet ma też w swojej ofercie kursy Brytyjskie. Ułamkowy – dziesiętne kursy mniejsze od 2 sprawiają, że kurs jest mniejszy od stawki.

4. LVBet – oferta na kursy w zakładach bukmacherkskich

Tuż za podium znalazł się bukmacher LVBet. Operator z roku na rok oferuje swoim graczom coraz więcej, a przy tym dba o atrakcyjne kursy bukmacherskie. Najmocniejszym punktem są tutaj kursy na sporty walki, gdyż LVBet nie tylko kusi niskimi marżami, ale przy tym często może pochwalić się wyłącznością na popularne wydarzenia ze świata MMA.

Nie zabrakło tutaj także promocji zwiększających wygrane, co oznacza, że przez BOOSTy operator na niektóre zdarzenia oferuje najwyższe kursy bukmacherskie. LVBet ma w swojej ofercie promocję Kurs+, który podwyższa kursy nawet o 20-30% w stosunku do regularnej oferty. Trzeba jednak podkreślić, że dotyczy to tylko wybranych zdarzeń, a w promocji udział biorą tylko zakłady przedmeczowe. Na plus zaliczamy również grę bez podatku, czyli jedną ze składowych bonusu powitalnego LVBet. Bukmacher proponuje aż 33 dni z dodatkowymi 14%, a promocją objęto wszystkie wydarzenia oferowane na stronie bukmacherskiej.

5. Betcris – jakie oferuje kursy?

Bukmacher Betcris wdarł się na polski rynek zakładów sportowych z prawdziwym rozmachem. We wspomnianym wcześniej plebiscycie zgarnął nagrodę za najlepszą ofertę rynków, a przy tym oferuje opłacalne kursy lokujące Betcris w absolutnej czołówce rankingów.

Najmocniejszym punktem oferty Betcris są kursy na e-sport, na który bukmacher stawia bardzo duży nacisk. Oczywiście to wcale nie oznacza, że cierpią na tym np. kursy na piłkę nożną. Betcris kursy bukmacherskie regularnie podwyższa przez możliwość obstawiania wydarzeń po Mega Kursach, a dla stałych graczy proponuje Kursowy Boost. Podbicie w tym wypadku znacząco zwiększa wygrane z typów w kategorii wydarzeń sportowych, jak i e-sportowych.

Czym są kursy bukmacherskie?

Wiemy już, że najwyższe kursy bukmacherskie to kluczowy punkt oferty każdego operatora, ale nie wszyscy gracze do końca rozumieją to, czym one faktycznie są. Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie „co to są kursy bukmacherskie i jak działają”!

Otóż kursy u bukmacherów w najprostszych słowach są liczbowym wyrażeniem prawdopodobieństwa wystąpienia danego zdarzenia – głównie sportowego.

Kursy, a marża bukmacherska

Kursy bukmacherskie przedstawiają szanse na określone zdarzenie. W Polsce najczęściej spotykane są kursy dziesiętne, gdzie 1.00 to 100%, a 2.00 to 50% szans. Tutaj sprawa jest jasna: im kurs niższy, tym prawdopodobieństwo większe. Dlatego o typach z kursami rzędu 1.10 mówimy „pewniaki bukmacherskie”.

Co ważne, suma procentów dla zdarzeń dwu i trzydrogowych nigdy nie da nam równych 100%, gdyż do kursów doliczane są marże bukmacherskie – na poszczególne dyscypliny ustalane osobno. Wysokość marży to wartość procentowa doliczana przez operatora do wyliczonego prawdopodobieństwa, dlatego właśnie największe kursy bukmacherskie oferują operatorzy, którzy po części obniżają swój zarobek na rzecz wyższych wygranych użytkowników.

Jak policzyć wygraną z kursu bukmacherskiego?

Od mnożnika zawierającego w sobie prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia i marżę operatora zależy wysokość wygranej w zakładach sportowych, dlatego zdecydowanie warto znać kursy bukmacherskie i sposób ich działania. Aby obliczyć potencjalną wygraną z kuponu, należy zastosować prosty wzór: stawka x kurs ułamkowy. Na przykład 10 złotych postawione na wygraną reprezentacji Polski z kursem 1.25 daje nam wygraną 12,5 PLN, od której trzeba odliczyć podatek.

Co wpływa na wysokość kursu bukmacherskiego?

To, jakie kursy bukmacherskie oferują firmy, zależy przede wszystkim od dwóch czynników. Pierwszy z nich to profesjonalna analiza sportowa, której celem jest oszacowanie szans wystąpienia danego zdarzenia. Tutaj w zależności od wybranej dyscypliny i charakteru rozgrywek brane są pod uwagę różne czynniki, takie jak: dyspozycja zawodników, szczegółowe statystyki, kontuzje, ostatnie wyniki i historia bezpośrednich pojedynków.

Drugim aspektem są marże bukmacherskie, czyli prowizje wpływające bezpośrednio na to, jaki kurs dziesiętny zaoferuje bukmacher. Przykładowo może to być marża na poziomie 5%, gdy u innego operatora będzie wynosiła tylko 4%, co w dłuższej perspektywie przełoży się na wyższe wygrane.

Rodzaje kursów bukmacherskich

Trzeba pamiętać o tym, że ocena prawopodobieństwa może być prezentowana w różny sposób, a same kursy dzielimy głównie na europejskie, brytyjskie i amerykańskie. Czym są kursy europejskie i w jaki sposób różnią się od amerykańskich? Już odpowiadamy:

 • Kurs europejski – inaczej dziesiętny, czyli najczęściej spotykany sposób przedstawiania kursów w Polsce. Za jego pomocą łatwo obliczymy wygraną, gdyż wystarczy pomnożyć stawkę przez kurs, a następnie odjąć podatek lub pomnożyć otrzymaną kwotę przez 0,88.

   

 • Kurs brytyjski – inaczej ułamkowy, jak sama nazwa wskazuje, najczęściej wykorzystywany w Wielkiej Brytanii. W tym wypadku wyliczenie wygranej nieco się komplikuje. Aby wykorzystać kurs brytyjski ułamkowy w obliczeniach, należy stawkę pomnożyć przez 0,88, a następnie przez kurs ułamkowy +1. Wzór wygląda następująco: Wygrana = Stawka x 0,88 x (kurs ułamkowy +1).

   

 • Kurs amerykański – czyli kursy dodatnie i kursy ujemne, które określają realny zysk oraz stawkę, jaką należy postawić, aby wygrać wskazaną sumę pieniędzy.

Jak podwyższyć kursy bukmacherskie?

Wszyscy typerzy poszukują najwyższych kursów bukmacherskich, zwłaszcza że konkurencja stale rośnie. Z rozwojem legalnych bukmacherów online i większą konkurencją mamy teraz więcej opcji. Gracze mogą porównywać różne oferty pod względem kursów, a także korzystać ze specjalnych promocji podwyższających potencjalną wygraną. Najczęściej spotykaną opcją są promocje na grę bez podatku lub bonusy na podwyższone kursy.

Jedną z najciekawszych propozycji dla stałych graczy przygotował bukmacher ETOTO, gdzie użytkownicy mogą zwiększać wygrane z kuponów AKO, a z każdym kolejnym zdarzeniem rośnie bonus doliczany do zakładu.

Co ważne, najlepsze kursy bukmacherskie mogą sięgać nawet 200.00 czy 300.00! Tutaj jednak dotyczy to tylko wybranych meczów, w których operator oferuje promocyjny mnożnik wyłącznie nowym użytkownikom.

Dlaczego warto grać u bukmacherów z wysokimi kursami?

Czy zamieszanie wokół tak niedużych różnic faktycznie ma sens? Zdecydowanie tak! Pozornie niewielkie różnice w kursach oferowanych przez legalnych polskich bukmacherów w praktyce realnie przekładają się na wysokość wygranych z zakładów online. Przykładowo wybierając najlepsze kursy na koszykówkę i stawiając 100 PLN na zwycięstwo jednej z drużyn, możesz wygrać nawet 10-15 złotych więcej z tego samego zakładu!

Co więcej, bukmacher z najlepszymi kursami najczęściej dba nie tylko o wysokość marż, ale też posiada kompleksową i dopracowaną ofertę zakładów pod wieloma innymi względami. Idą za tym atrakcyjne bonusy bukmacherskie, a w tym promocje na kupony AKO, zakłady bez ryzyka i podwyższone kursy na wybrane zdarzenia.

Dzięki temu, inwestując swoje środki u takich operatorów, nie tylko zyskujesz szansę na większe wygrane, ale również korzystasz z atrakcyjniejszych warunków, co w dłuższej perspektywie może przynieść wyższe wygrane.

Który bukmacher ma najwyższe kursy na piłkę nożną?

Piłka nożna to najczęściej obstawiana dyscyplina sportowa i nic dziwnego, że znajduje się w ofercie każdego operatora. To również obszar, w którym bukmacherzy najmocniej ze sobą konkurują, gdyż typy na Ekstraklasę i najmocniejsze ligi europejskie cieszą się zdecydowanie największą popularnością.

Którzy bukmacherzy proponują najwyższe kursy na piłkę nożną? W tej kategorii zdecydowanie najlepiej prezentuje się dwójka doświadczonych legalnych bukmacherów – ETOTO oraz Fortuna. Nie bez przyczyny właśnie te firmy otwierają naszą listę trzech najlepszych bukmacherów! Mówimy tutaj o dopracowanych ofertach, w których znajdziecie najwyższe kursy, za którymi stoją też atrakcyjne bonusy i promocje, a także dopracowane serwisy oraz aplikacje mobilne.

Kto wygrał ranking bukmacherów z najlepszymi kursami na polskim rynku?

Bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów obstawiania zakładów są najwyższe kursy bukmacherskie. TOP 5 zaprezentowane w naszym rankingu zdecydowanie przyspieszy i ułatwi wybór odpowiedniego operatora. Pamiętaj jednak o tym, że decyzja uzależniona będzie przede wszystkim od Twoich indywidualnych preferencji. Jeśli interesują Cię najlepsze kursy na tenis, zwróć największą uwagę właśnie na tę część oferty. Sprawdź przy tym, czy bukmacherzy, którzy posiadają największe kursy bukmacherskie na interesujące Cię dyscypliny sportowe, mają w ofercie także atrakcyjne bonusy powitalne i promocje dla stałych graczy.

Pamiętaj: