RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Remis Juventusu z Milikiem w roli głównej

W poniedziałkowy wieczór, kibice zgromadzeni na stadionie oraz przed ekranami telewizorów byli świadkami prawdziwego dramatu piłkarskiego. Juventus, który przegrywał już 0:3 z Bologną, dokonał niemalże cudu, odrobił straty i zremisował 3:3. W tym emocjonującym meczu, w którym każdy moment mógł przesądzić o losach spotkania, na bohaterów wyrastali Arkadiusz Milik oraz Kacper Urbański.

Trudny początek Juventusu

Juventus, pod wodzą tymczasowego trenera Paolo Montero, nie mógł sobie wyobrazić gorszego początku. Już w 2. minucie Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki, a kolejne bramki dla Bologni padały jak w kalejdoskopie. Turyńczycy wydawali się w rozsypce, a ich gra nie zapowiadała, że będą w stanie odmienić losy meczu.

Wielki powrót i rola Milika

Jednak druga połowa to był zupełnie inny Juventus. Zmiany taktyczne i wprowadzenie świeżej krwi na boisko przyniosły efekt. Federico Chiesa dał nadzieję kibicom, zdobywając bramkę na 1:3. Następnie na scenę wkroczył Arkadiusz Milik, który przepięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Łukasza Skorupskiego. Kenan Yildiz dopełnił dzieła, wyrównując wynik spotkania.

Polacy na boisku

Warto podkreślić, że mecz ten był również polskim starciem. Oprócz Milika i Szczęsnego, na boisku zobaczyliśmy Kacpra Urbańskiego oraz Łukasza Skorupskiego. Włoskie media były pełne uznania dla występu naszych rodaków, szczególnie dla młodego Urbańskiego, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, oraz dla Milika, którego gol z rzutu wolnego był określony jako „świetny”.

Oceny zawodników

Arkadiusz Milik został uznany za jednego z najlepszych na boisku, otrzymując wysoką notę „6,5”. Jego wkład w odrobienie strat był nie do przecenienia. Łukasz Skorupski, mimo trzech straconych bramek, również został oceniony pozytywnie, co świadczy o jego solidnej postawie w bramce Bologni. Kacper Urbański, młody talent, który z pewnością będzie jeszcze szerzej komentowany w przyszłości, otrzymał notę „7”.

Podsumowanie

Spotkanie Juventus – Bologna obfitowało w emocje i zwroty akcji, a polscy piłkarze odegrali w nim kluczowe role. Juventus, dzięki determinacji i niezłomności, zdołał uratować punkt, który może okazać się cenny w kontekście końcowych rozstrzygnięć w Serie A. Bologna, mimo straty prowadzenia, również może cieszyć się z punktu, który przybliża ją do upragnionego miejsca w Lidze Mistrzów.

Podziel się wpisem
Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
LinkedIn