RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Siatkówka – kto jedzie na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu 2024?

Walka o awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu wkracza w decydującą fazę. Z dwunastu drużyn, które zagrają na Olimpiadzie znamy już siedem. Sześć drużyn uzyskało awans dzięki dobrym występom w turniejach kwalifikacyjnych.

Siedem drużyn z kwalifikacją olimpijską w siatkówce

Pierwszym zespołem, który zapewnił sobie udział w imprezie jest oczywiście gospodarz Igrzysk, czyli reprezentacja Francji. Dzięki dobrej postawie w turnieju w Xi’an przepustkę na Igrzyska zapewniła sobie także Polska i Kanada, w turnieju w Tokio awans uzyskały Stany Zjednoczone i Japonia, a w ostatnim turnieju w Rio de Janeiro niespodziewanie Niemcy i Brazylia.

Dużą niespodzianką jest awans Kanady, która awansowała kosztem Argentyny – brązowego medalisty poprzedniej Olimpiady. Jeszcze większą niespodziankę sprawili Niemcy, których awans sprawił, że na imprezę w Paryżu nie awansowali Irańczycy oraz Włosi.

Kto jeszcze pojedzie na IO w Paryżu?

O pozostałe pięć miejsc walka ciągle trwa. Założeniem organizatorów jest to, żeby na imprezie były reprezentowane wszystkie kontynenty. Jako, że mamy już zapewniony udział drużyn z Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Europy, wiadomo, że stawkę uzupełni drużyna z Afryki. Drużyny z tego kontynenty nie grają w Lidze Narodów, a mistrzostwa kontynentu już się odbyły, największe szanse na awans do Igrzysk Olimpijskich z Afryki ma Egipt będący najwyżej sklasyfikowaną drużyną z Czarnego Lądu w rankingu (na 18. miejscu).

Pozostałe cztery miejsca, już bez względu na geografię, zajmą najwyżej sklasyfikowane drużyny w rankingu FIVB spośród drużyn, które nie uzyskały awansu w turniejach kwalifikacyjnych w momencie zakończenia przyszłorocznej fazy grupowej Ligi Narodów.

Awans na Igrzyska z rankingu FIVB

Biorąc pod uwagę aktualny ranking tylko katastrofa mogłaby odebrać awans Włochom (3 miejsce w rankingu, 347,51 punktów), Argentyńczykom (6 miejsce, 314,35 punktów) i Słoweńcom (7 miejsce, 307,12 punktów), w walce o ostatnie miejsce dające awans może się jednak jeszcze dużo wydarzyć. Gdyby o awansie decydował aktualny ranking, ostatnimi szczęśliwcami byliby Serbowie, ale Kubańczycy tracą do nich w rankingu niespełna 20 punktów i ciągle mają szansę na wyprzedzenie Europejczyków.

Nieobecni na IO w siatkówce

Jeżeli sytuacja się nie zmieni, największymi przegranymi w walce o awans na tę największą imprezę będą wspomniani Kubańczycy i Irańczycy. Ich brak w tej imprezie byłby i wszystko już teraz wskazuje na to, że będzie, największą niespodzianką jeżeli chodzi o kwalifikacje. Aktualny ranking pokazuje, że podobny poziom do reprezentantów Iranu prezentują obecnie Holandia i Turcja i tych drużyn najprawdopodobniej również zabraknie na Igrzyskach.

Paryż 2024: kto będzie faworytem w siatkówce?

Do imprezy zostało jeszcze osiem miesięcy, więc sporo może się jeszcze zmienić. Po pierwsze ciągle nie znamy wszystkich finalistów, poza tym zawsze może dojść do jakichś niespodziewanych sytuacji, np. kontuzji. Biorąc jednak pod uwagę aktualny ranking oraz grę, która czasem mówi więcej od rankingu, wśród faworytów na pewno trzeba wymienić w pierwszej kolejności Polaków i Amerykanów.

Podziel się wpisem
Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
LinkedIn