RANKING
LEGALNYCH.PL
OSTATNIE WYNIKI

Crystal Palace – Chelsea  

Almeria – Ath. Bilbao

Korona Kielce – ŁKS Łódź

1:3

0:0

2:1

TYPY DNIA

FC Kopenhaga – Manchester City

RB Lipsk – Real Madryt

Swansea – Leeds

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

TYPY DNIA

Ajax Amsterdam – Brighton & Hove

Qarabağ – Leverkusen

SK Slavia Praga – AS Roma

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

PIŁKA NOŻNA

RANKING LEGALNY.PL
OSTATNIE WYNIKI

Arsenal – Sevilla FC

Bayern Monachium – Galatasaray

FC Kopenhaga – Manchester United

2:0

2:1

4:3

Siatkówka mężczyzn na Igrzyskach 2024. Kto wystąpi w Paryżu? Kiedy zagrają Polacy?

2023.08.20 Krakow<br />
Siatkowka mezczyzn, turniej towarzyski, XX Memorial Huberta Jerzego Wagnera<br />
Polska - Wlochy<br />
N/z Siatkarze reprezentacji Polski<br />
Foto Krzysztof Porebski / PressFocus<br />
2023.08.20 Krakow<br />
Volleyball men, 20th Hubert Jerzy Wagner Memorial friendly tournament<br />
Poland - Italy<br />
Siatkarze reprezentacji Polski<br />
Credit: Krzysztof Porebski / PressFocus

Polscy siatkarze, po wywalczeniu szóstego z rzędu awansu, pojawią się na paryskich Igrzyskach jako jedni z faworytów do zwycięstwa turnieju olimpijskiego. Kiedy rozegrany zostanie turniej mężczyzn na IO 2024? Które reprezentacje wystąpią w Paryżu?

Polscy siatkarze na Igrzyskach Olimpijskich 2024

Siatkówka mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich to jedna z najważniejszych dyscyplin dla polskiego kibica podczas paryskiego turnieju. Wymieniana w gronie faworytów do zwycięstwa jest między innymi reprezentacja Polski, która awans na olimpijskie zmagania wywalczyła sobie po raz szósty z rzędu.

Kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia chce przedłużyć pasmo sukcesów z zeszłego roku, w którym to złote medale do kraju przywozili z Mistrzostw Europy, a także Ligi Narodów.

Kto zagra w siatkarskiej reprezentacji Polski na Olimpiadzie w Paryżu?

Reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn, która będzie rywalizować na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2024 w Paryżu, składa się z zawodników, którzy już wielokrotnie udowodnili swoje umiejętności na międzynarodowej arenie. Selekcjoner Nikola Grbić, korzystając ze swojego bogatego doświadczenia i znajomości światowej siatkówki, dokonał wyboru składu, który stanowi mieszankę doświadczenia i młodości.

W składzie znajdują się zarówno zawodnicy, którzy mają na swoim koncie sukcesy w największych turniejach, jak i młode talenty, które w ostatnim czasie zwróciły na siebie uwagę wybitnymi osiągnięciami w międzynarodowych rozgrywkach. Oto zawodnicy, którzy będą reprezentować Polskę na przyszłorocznych igrzyskach:

  • Rozgrywający: Jan Firlej, Marcin Janusz, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz
  • Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Gierżot, Wilfredo Leon, Mikołaj Sawicki, Kamil Semeniuk, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
  • Środkowi: Sebastian Adamczyk, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Szymon Jakubiszak, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Mateusz Poręba, Łukasz Usowicz
  • Atakujący: Bartłomiej Bołądź, Karol Butryn, Dawid Dulski, Bartosz Gomułka, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Kurek
  • Libero: Kuba Hawryluk, Jakub Popiwczak, Kamil Szymura, Paweł Zatorski

 

Siatkówka mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich. Kiedy turniej?

Rywalizacja siatkarzy podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu rozpocznie się 27 lipca i potrwa do 10 sierpnia 2024 roku.Nie wiadomo jeszcze, z kim przyjdzie zmierzyć się Polakom w fazie grupowej. Rywali poznamy na podstawie rankingu FIVB, na którego czele plasują się obecnie Biało-Czerwoni.

W tym roku czekają nas zmiany w formacie rozgrywania samego turnieju. W przeciwieństwie do lat minionych, w Paryżu biorące udział reprezentacje podzielone zostaną na trzy grupy po cztery zespoły, z których to do następnej rundy awansują dwa najsilniejsze zespoły. Stawkę uzupełnią dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Podsumowanie

Oczekiwania są wysokie, gdyż Polscy Siatkarze nie tylko potwierdzili swoją klasę na ostatnich turniejach międzynarodowych, ale także pokazali niezwykłą determinację i zespołowe zrozumienie gry. Nikola Grbić, prowadzący zespół, ma za zadanie utrzymać wysoki poziom motywacji oraz techniki, które przyniosły sukcesy w przeszłości.

Historia występów naszej drużyny na igrzyskach jest pełna dramatycznych meczów i niespodziewanych zwrotów akcji, co czyni siatkówkę jednym z najbardziej emocjonujących wydarzeń dla polskich kibiców. Tegoroczne zawody w Paryżu to nie tylko szansa na zdobycie medalu, ale także okazja do zrewanżowania się za przegrane ćwierćfinały z poprzednich edycji.

Podziel się wpisem
Facebook
WhatsApp
Twitter
Email
LinkedIn